| O nas | Aktualności | Pobierz | Kontakt |
Strona główna / Inteligentny dom

Inteligentny dom

- wirtualny Dom
- korzyści
- możliwości
- Inteligentne urządzenia
- opisy systemów
- przykładowe wyceny

Instalacje alarmowe
    i kontroli dostępu
Systemy audio/video
Sieci LAN/WAN

"Jest weekend. Pobudka - dzwoni budzik I włącza się delikatne przyciemnione  światło, kaloryfer w  łazience ustawia optymalna temperaturę do kąpieli."
"Zasiadasz przed ulubionym filmem – naciśnięciem klawisza na swoim telefonie komórkowym zamykasz rolety i opuszczasz ekran projektora, temperatura podnosi sie w pokoju o 1st do komfortowej dla Ciebie."

Jest to tylko mały zarys możliwości systemu inteligentnego domu. W tym miejscu pojawia się pytanie: co to jest INTELIGENTNY DOM? Obrazowo można pokusić się o stwierdzenie, że jest to logistyk i ochroniarz w jednym – działa na zasadzie wcześniej zdefiniowanych i zaprogramowanych wymagań domowników. To system dowolnie konfigurowalny, odciążający domowników od codziennych męczących i zabierających czas czynności, takich jak: podlewanie ogrodu, wyłączanie świateł w porze nocnej, zamykanie okien przed wyjściem z domu czy odłączenie z sieci żelazka. Alarmuje gdy wykryje podczas nieobecności domowników otwarte okna bądź intruza. Wszystko to działa z niezwykłą precyzją dając domownikom więcej wolnego czasu na zajęcie się ulubionymi tematami. Inteligentny dom to „żywy organizm” podnoszący komfort życia, zapewniający bezpieczeństwo i dbający o stan finansowy swoich właścicieli.

INTELIGENTNY DOM z technicznego punktu widzenia to integrator wszystkich, wybranych domowych instalacji i urządzeń. Pozwala na sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, parametrami powietrza, alarmem, itp. z każdego, wybranego przez domownika, miejsca w domu jak również za pomocą internetu lub telefonu. Sterowanie systemem może odbywać się za pomocą specjalnych przycisków ( o tym szerzej w dziale: Inteligentne przyciski), wyświetlaczy czy pilota. W przeciwieństwie do tradycyjnych włączników, które odpowiadają za jedną konkretną funkcję, wieloklawiszowe przyciski inteligentne umożliwiają włączenie kilku przypisanych im funkcji (światła, alarmy, ogrzewanie). Wszystkie te urządzenia zostały opracowane zostały z niezwykłą starannością o estetykę by nie tylko stanowiły „centrum dowodzenia” ale harmonizowały z aranżacją pomieszczeń.

Być może w tym miejscu zastanawiają się Państwo: jakie korzyści będę mieć z inteligentnej instalacji? Przecież instalacja tradycyjna również  pozwala mi na włączanie światła, obniżenie temperatury, itp. Nasza odpowiedź: pomijając komfort sterowania całością domu z wybranego punktu w domu – instalacje tradycyjne nie pozwalają na takie operacje jak:

OŚWIETLENIE:

  • Automatyczne włączanie się oświetlenia na klatce schodowej lub korytarzu abyśmy mogli bez uszczerbku na zdrowiu dotrzeć do wybranego pomieszczenia, szczególnie ważne staje się to w przypadku gdy spacerowiczem jest nasza najmniejsza pociecha :).
  • Automatyczne włączanie świateł ułatwiających ewakuację w przypadku pożaru.

OGRZEWANIE

  • Ustawienie indywidualnej temperatury w każdym pomieszczeniu z jednego miejsca w domu, za pomocą wyświetlacza lub Inteligentnego przycisku, np. 21* C w salonie,  15* C w spiżarni.
  • Włączenie trybu oszczędnego podczas nieobecności domowników lub obniżenie temperatury w wybranych pomieszczeniach w porze nocnej.

STEROWANIE ROLETAMI / ŻALUZJAMI

  • Automatyczne opuszczanie żaluzji przy dużym nasłonecznieniu.
  • Opuszczanie się żaluzji po zmroku w celu zapewnienia intymności domownikom.

Możliwości inteligentnego domu zostały szerzej opisane tutaj. Pragniemy Państwu jedynie zasygnalizować zasadniczą różnicę pomiędzy instalacją tradycyjną a inteligentną. Wszystkie wyżej działania możliwe są w realizacji dzięki czujnikom i sensorom, które komunikują się ze sobą za pomocą szeregu elementów automatyki. Pomimo zaawansowanej technologii obsługa Inteligentnego Domu od strony użytkownika jest prostsza i bardziej komfortowa niż domu z instalacją tradycyjną. Nie trzeba pamiętać, do czego służą poszczególne przyciski. Ściana salonu/kuchni itp. nie musi wyglądać jak wystawa różnych przełączników – wszystko można zaprogramować w jednym przycisku. A co najważniejsze system można przeprogramować i dostosować do zmieniających się potrzeb domowników bez konieczności kucia ścian i szukania kabli.


| Aktualności | Kontakt |
Copyright © 2010 e!Studio All rights reserved.