| O nas | Aktualności | Pobierz | Kontakt |
Strona główna / Inteligentny dom / możliwości

Inteligentny dom

- wirtualny Dom
- korzyści
- możliwości
- Inteligentne urządzenia
- opisy systemów
- przykładowe wyceny

Instalacje alarmowe
    i kontroli dostępu
Systemy audio/video
Sieci LAN/WAN

SYSTEM MULTIROOM

SYSTEM MULTIROOM powstał z myślą o ludziach, dla których muzyka jest częścią życia... Którzy chcą cieszyć się doskonałym brzmieniem muzyki w każdym pomieszczeniu bez konieczności gorączkowego poszukiwania i przenoszenia sprzętu grającego.

Multiroom to bowiem kompleksowy system nagłośnienia domu. To design i funkcjonalność w jednym. To wygoda, ukryte przewody, brak stojącego na półkach i podłodze sprzętu audio – to estetyka i więcej przestrzeni.


Multiroom łączy wszystkie pomieszczenia w jeden system audio. Jednostka centralna to centralny punkt obsługujący wszystkie dostępne źródła dźwięku, tj. radio, DVD, satelita, tv, serwer muzyczny, tunery. W poszczególnych pomieszczeniach instaluje się jedynie głośniki (zazwyczaj w ścianie lub suficie) i panele sterujące. Panele umożliwiają wybór źródła dźwięku a następnie danego utworu lub stacji radiowej w każdym pomieszczeniu, w którym został zainstalowany system multiroom. Ciekawym rozwiązaniem jest serwer muzyczny, który umożliwia przechowywanie muzyki w formie elektronicznej nawet z kilku tysięcy płyt (pojemność zależy od wielkości dysków). Zaawansowany serwer umożliwia jednoczesne wysłanie kilku niezależnych ścieżek audio do kilku pomieszczeń, dzięki temu każdy z domowników może słuchać w swoim pokoju ulubionej muzyki.

Elementy systemu multiroom:

  • źródło dźwięku - źródłem dźwięku może być radio, odtwarzacz CD, DVD, serwer muzyczny, itp.
  • jednostka centralna - w zależności od wybranego systemu jednostka centralna może spełniać kilka funkcji: pełnić rolę źródła, przedwzmacniacza, jednostki sterującej, wzmacniacza strefowego. Jednostka centralna powinna być umieszczona w wydzielonym pomieszczeniu technicznym.
  • głośniki z panelami sterującymi
  • okablowanie

System multiroom można zintegrować z pozostałymi systemami inteligentnego domu. Korzyści z takiego rozwiązania są wręcz niewymierne: wygoda, przyjemnie spędzony czas, oszczędność miejsca, rozbudowana funkcjonalność i intuicyjna obsługa.


KINO DOMOWE

Słowo „kino” kojarzy się zazwyczaj z przyjemnie spędzonym czasem z przyjaciółmi w sali kinowej, na wybranym filmie. Nie często jednak znajdujemy na to czas. Co zrobić aby zapewnić sobie taki relaks wtedy gdy mamy na to ochotę ale codzienne obowiązki nie pozwalają nam na wyjście? Możemy sami stworzyć salę kinową we własnym domu.

Ekrany projekcyjne znajdujące się w naszej ofercie posiadają najwyższy standard jakości potwierdzony Certyfikatem Jakości ISO 9001. Niemalże każdy ekran mogą Państwo zamówić w systemie personalizacji. Oferowany przez producenta system personalizacji sprawia, że otrzymają Państwo ekran stworzony zgodnie w własnymi oczekiwaniami. Mogą Państwo zadecydować o kolorze, rozmiarze, powierzchni projekcyjnej czy rodzaju sterowania ekranem (radiowe, radiowe zintegrowane, podczerwień). Otrzymają Państwo ekran o unikalnym i bardzo indywidualnym charakterze.

Kino domowe to zarówno ekran, projektor, nagłośnienie jak również cala sceneria, na którą składa się oświetlenie, odpowiednia temperatura pomieszczenia, itp. Inteligentny Dom pozwala w prosty sposób stworzyć odpowiedni nastrój dzięki integracji urządzeń elektrycznych i możliwości sterowania nimi za pomocą panelu lub pilota. Jednym przyciskiem możemy włączyć scenę świetlną „film” - włączają się tylko wybrane lampy przy czym część z nich ściemnia się do poziomu 50%. Żaluzje opadają a temperatura ustawia się do optymalnej. Wszystko to jest możliwe dzięki inteligentnym instalacjom EIB/KNX.


| Aktualności | Kontakt |
Copyright © 2010 e!Studio All rights reserved.