| O nas | Aktualności | Pobierz | Kontakt |

Strona główna / Inteligentny dom / możliwości

Inteligentny dom

- wirtualny Dom
- korzyści
- możliwości
- Inteligentne urządzenia
- opisy systemów
- przykładowe wyceny

Instalacje alarmowe
    i kontroli dostępu
Systemy audio/video
Sieci LAN/WAN

SYSTEM ALARMOWY I KONTROLI DOSTĘPU

Osiedla mieszkaniowe coraz częściej korzystają z usług firm ochroniarskich i zaawansowanych systemów alarmowych. Przyjęcie takiego rozwiązania podyktowane zostało przykrymi doświadczeniami i potrzebą zagwarantowania mieszkańcom ochrony. Bowiem bezpieczny dom to przyjemność odpoczynku i zabawy; to spokój i pewność.

Oferowane przez nas systemy alarmowe posiadają atest Zakładu Rozwoju Technicznej Ochrony Mienia "TECHOM”. Atestowane urządzenia to oryginalność jak również gwarancja dodatkowych zniżek u ubezpieczycieli obiektu. Posiadamy licencję pracownika zabezpieczenia technicznego II stopnia zezwalającą, zgodnie z prawem, na projektowanie i instalacje systemów alarmowych. Możliwości systemu opisaliśmy w rozbiciu na obszary w celu jaśniejszego objaśnienia tematu.

1. ALARM

System alarmowy to nie tylko zabezpieczenie przed kradzieżą i pożarem. To również zabezpieczenie przed zalaniem, wyciekiem gazu, zatruciem CO i innymi niebezpieczeństwami. Głównymi elementami systemu są:

 • CZUJKI I DETEKTORY - czujki i detektory. Ich celem jest celem jest wykrycie próby wtargnięcia do chronionego obszaru. Zastosowanie rodzaju czujek zależne jest od stopnia konieczności zabezpieczenia obiektu. Wykorzystać można pojedyncze czujki jak również tworzyć systemy obwodowe. Seria magnetycznych czujek otwarcia drzwi i okien pozwala na wykrycie próby otwarcia zabezpieczonych okien, bądź drzwi. Czujki wibracyjne reagują na wstrząsy spowodowane przełamywaniem zamków czy siłowaniem się z zawiasami. Czujki zbicia szyb za pomocą fal dźwiękowych reagują na próbę wybicia szyby okna lub witryny. Odrębną grupę stanowią czujki działające na podczerwień - tworzą one niewidzialne “ogrodzenie” za pomocą wiązek promieniowania podczerwonego, którego przecięcie przekazuje informację do centrali alarmowej.
 • SYGNALIZATORY informujące dźwiękowo i świetlnie o zagrożeniu.
 • KLAWIATURA SYSTEMOWA inaczej manipulator kodowy. Służą do codziennej obsługi systemu alarmowego, wykorzystując system “haseł” – cyfr stanowiących “wirtualny klucz” do systemu, wpisywanych przy pomocy klawiatury. Służą do uzbrojenia/rozbrojenia alarmu, wizualizacji stanu stref, itp. Niektóre manipulatory dają możliwość stosowania breloków lub kart zbliżeniowych, które mogą zastąpić konieczność zapamiętania hasła.
 • CENTRALA ALARMOWA będąca sercem systemu jest wyposażona w układ sterujący całym system.

Niezwykle istotne jest właściwe zaplanowanie systemu ochrony. Nie ograniczamy się jedynie do stworzenia projektu według Państwa wytycznych lecz staramy się doradzić najskuteczniejsze rozwiązanie. Naszym zadaniem nawet najprostsza konfiguracja systemu powinna obejmować nie tylko wnętrze, ale również obwód – drzwi i okna.

Rozdzielenie dwóch sekcji – wewnętrznej i obwodowej, daje możliwość dopasowania poziomu zabezpieczenia do codziennego rytmu życia. Włączenie trybu „czuwanie pełne” wywoła alarm w przypadku ruchu wewnątrz domu jak również próby otwarcia okien lub drzwi zewnątrz. Ten tryb mogą wybrać“ Państwo opuszczając dom. Drugą opcją jest włączenie czuwania obwodowego o określonej porze wtedy gdy są Państwo w domu. Wybór tej opcji umożliwi Państwu swobodne poruszanie się po domu natomiast próba wtargnięcia z zewnątrz przez drzwi lub okna zostanie natychmiast dostrzeżona przez czujki ochrony obwodowej. W domu wielopiętrowym istnieje również możliwość włączenia pełnego czuwania z wyłączeniem pomieszczeń, w których Państwo przebywają, np. sypialni, łazienki, korytarza lub pokoju dziecka. Wyodrębnienie dodatkowych stref sterowanych niezależnie to optymalne dopasowanie systemu do Państwa indywidualnego trybu życia i zapewnienie maksimum bezpieczeństwa rodzinie.

W naszej ofercie znajdą Państwo systemy alarmowe komunikujące się bezprzewodowo (idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie wykonanie tradycyjnej instalacji jest utrudnione lub wręcz niemożliwe) oraz tradycyjnie poprzez przewody.

Opcjonalna integracja z systemem inteligentnego domu daje dodatkowe możliwości zabezpieczenia domu jak również zwiększa komfort obsługi całości domu. Możliwość sterowania alarmem za pomocą internetu lub telefonu to pewność uzbrojenia alarmu w przypadku wyjazdu czy informacja na telefon w sytuacji zagrożenia.

2. KONTROLA DOSTĘPU

Systemy alarmowe wraz z systemami kontroli dostępu to bezpieczny dom i spokojny sen domowników. System kontroli dostępu może stanowić uzupełnienie tradycyjnego alarmu. Pozwala na kontrolę wejść użytkowników do danego obiektu, w tym miejscu – do naszego domu. To zestaw urządzeń wraz z oprogramowaniem. Rodzaj urządzenia zależy oczywiście od preferencji użytkownika a mogą to być:

 • Karty chipowe, zbliżeniowe, dotykowe oraz magnetyczne w miejsce tradycyjnego klucza.
 • Czytniki.
 • System identyfikacji biometrycznej.

Ciekawym i bardzo popularnym rozwiązaniem jest system identyfikacji biometrycznej. Będący podstawą identyfikacji odcisk palca z powodu swojej niepowtarzalności stanowi gwarancję bezbłędnego działania systemu. Metoda biometryczna jest przy tym efektywna cenowo ponieważ eliminuje konieczność posiadania odpowiednich kluczy lub kart.


O korzyściach z zastosowania kontroli dostępu można pisać długo. Najważniejsze z nich to:

 • Błyskawiczna identyfikacja.

 • Wysoki stopień ochrony mienia.

 • Bezpieczeństwo osób przebywających w domu.

 • Wygoda.

Zastosowanie systemu kontroli dostępu w firmie lub wszelkiego rodzaju instytucjach to kontrola na wielu płaszczyznach:
-monitoring czasu pracy poszczególnych pracowników
-przypisanie uprawnień pracownikom
-zwiększenie dyscypliny pracowników
-zwiększenie bezpieczeństwa związanego z ochroną danych

Systemy alarmowe i kontroli dostępu to część naszej oferty. Bazujemy głównie na sprzęcie firmy SATEL – lidera w produkcji systemów alarmowych. Alarm może zostać zainstalowany jako odrębny byt jak również może zostać zintegrowany z systemem Inteligentnego Domu, co bardzo korzystnie wpływa na podniesienie bezpieczeństwa użytkowników. Wybór oczywiście zawsze pozostawiamy Klietowi.


| Aktualności | Kontakt |
Copyright © 2010 e!Studio All rights reserved.